درباره پادمآرت

انستیتو تخصصی دراماتیک ایران

پادما در زبان سانسکریت به معنای گل نیلوفر است. نیلوفر در شرق باستان همان قدر اهمیت دارد که گل رز در غرب. در فرهنگ ایران باستان هم گل نیلوفر را در نقش برجسته های تخت جمشید مشاهده می کنیم ، که نماد صلح و شادی بوده است.

از آنجا که گل نیلوفر در سپیده دم باز و در هنگام غروب بسته می شود به خورشید شباهت دارد . خورشید خود منبع الهی زندگی است و از این رو گل نیلوفر نماد زندگی دوباره به شمار می رود. نماد همه ی روشنگری ها ، آفرینش ، باروری ، زندگی دوباره و بی مرگی است. نیلوفر ، نماد کمال و رسایی است . زیرا برگ ها ، گل ها و میوه اش دایره ای شکل اند و دایره کامل ترین شکل و نماد کمال به شمار می آید .

انستیتو تخصصی هنرهای دراماتیک ایران پادمآرت در سال 1396 با طراحی کیومرث مرادی با هدف ایجاد محیطی  متفاوت در راستای آموزش تخصصی ، پژوهش ، تولید و افزایش تجربه ی عملی علاقه مندان به فعالیت حرفه ای در حوزه ی تئاتر و سینما با تمرکز به روی آموزش تخصصی بازیگری، کارگردانی و دراماتورژی تاسیس گردید.

پادمآرت از آغاز فعالیت خود تا کنون با برگزاری 14 کارگاه تخصصی کارگردانی و بازیگری ، کارگاه های شخصیت شناسی ، تربیت حس ، متد بازیگری کوین اسپیسی ، بیان تخصصی ، بدن تخصصی ، کارگردانی ایده تا اجرا ، کارگاه پرفورمنس آرت ، 8 اجرا خوانی و 5  اجرای صحنه ای فعالیت های گسترده ایی را در سال تولدش به ثمر رسانده است.

این انستیتو ، زیر مجموعه شهر صدای پارسیان با مجوز رسمی سازمان فنی حرفه ای کشور است.

برای کسب اطلاعات دقیق و جامع تر در مورد دیگر اقدامات فرهنگی هنری موسسه به بخش های دوره های جامع کارگردانی و بازیگری و کارگاه های تخصصی مراجعه فرمایید.

TOP