کارگاه های تخصصی بازیگری و کارگردانی

کارگاه بازیگری کوین اسپیسی

توضیحات دوره

کارگاه شخصیت سازی

توضیحات دوره

کارگاه بیان بازیگر

توضیحات دوره

کارگاه تربیت حس

توضیحات دوره

TOP

كارگاه تخصصى بازيگرى كوين اسپيسى يكى از مهم ترين كارگاه هاى بازيگرى انيستيتو پادمآرت است كه تا به امروز پر مخاطب ترين كارگاه اين مجموعه نيز بوده است.

اين كارگاه مجموعه ٢٧ درس ويدئويى كوين اسپيسى ست كه او متد خود را در پرورش شخصيت و خلاقيت بازيگر ارائه مى كند.

در اين كارگاه بازيگران با روشى نو در خلق كاراكتر مواجه مى شوند، روندى كه از درون بازيگر آغاز شده و راه را براى رسيدن به كاراكتر قدم به قدم نشان داده و او را با جزئيات توانايى خود آشكار مى سازد.

از جمله اهداف اين كارگاه مى توان به شناخت انرژى درونى و بيرونى و نحوه ى استفاده ى درست از آن ها و درك درست كنش و واكنش اشاره كرد.

هنرجويان در طول اين كارگاه دو تا سه مونولوگ اجرا مى كنند كه از اين طريق با توانايى هاى خود آشنا شده و همچنين در مى يابند كه يكى از مهم ترين راه هاى شناخت استعدادشان است.

قطعا بهره گيرى از علم روز جهان در حوزه ى بازيگرى يكى از مهم ترين عناصر ماندگارى در اين حرفه ى بين المللى ست.

گفتنى ست كه اين كارگاه فقط براى عزيزانى ست كه قبلا حتما دوره هاى بازيگرى را در آموزشگاه هاى معتبر گذرانده اند.

اين متد زير نظر “كيومرث مرادي” مدرس و كارگردان تئاتر كه خود ، اين دوره را در آمريكا گذرانده است، در ١٤ جلسه ى ٣ ساعته، تحت عنوانِ سه بخش مهم ديدن ويدئوها بررسى و تحليل آن ها ، آموزش تئورى مباحث و تجربه ى عملى مطالب درون فيلم ها تدريس مي شود.

ظرفيتِ اين كارگاه ١٥ نفر است و جلسات آن دو روز در هفته برگزار مى شود.

كارگاه شخصيت سازى یکی از  کارگاه های تخصصی بازیگری است كه در موسسه پادمآرت برگزار مى شود.

در اين كارگاه بازیگران به صورت دقیق و اصولی مى آموزند كه :

١- روند ساخت یک شخصیت نمایشی چگونه است.

٢-انواع شخصیت ها چیست و چه تمایزهایی با یکدیگر دارند.

٣- چطور مرحله به مرحله مى توان شخصیت را شناسایی و آن را تخیل کرده و ابعاد روحی و روانی آن شخصیت را کشف و در خود به عنوان بازیگر خلق کرد.

٤- یکی از مشکلات بازیگران بازی کردن خود در موقعیت های دراماتیک و نمایشی است.

تلاش برای نزديك تر كردن خود به دیالوگ ها منجر به وانمود کردن مى شود؛ در حالی که زیستن شخصیت و خلق آن عملی متفاوت است.

٥- راه های شناخت شخصیت و رسیدن به آن از لحاظ درونی و بیرونی.

این کارگاه یک کارگاه مهم علمی است که به بازیگر می آموزد چگونه باید خود را مرحله به مرحله به شخصیت در متن نزدیک کرده و آن را شناخته و بازی کند. کارگاهی که در دو فاز کارگاه شخصیت سازی یک و دو برگزار می شود.

ظرفيتِ هر كارگاه ١٦ نفر است و اين كارگاه توسط آقاى “كيومرث مرادى”در ١٢ جلسه ى ۲ ساعته ، در مجموعه ى پادمآرت برگزار مى شود.

کارگاه بیان کارگاهی علمی و عملی برای بازیگران است تا به شناخت دقیقی از ابزار مهم بازیگری یعنی بیان دست پیدا کنند. هدف اصلی این کارگاه شناخت دقیق بازیگر از توانایی ها و ابزارهای بیانی است تا بتواند مشکلات بیانی خود را مرتفع کرده و به صورت عملی توانایی های بیانی خود را بسط و گسترش دهد

این کارگاه در سه ترم متوالی برگزار می شود و در هفته دو جلسه است تا دامنه تمرینات بازیگر ادامه دار و تاثیر گذار باشد. در این کارگاه مشخصا بر روی این اهداف کار می شود:

تنفس بازیگر و سیستم های تنفسی بازیگر، چگونگی تلفظ دقیق کلمات ، برد صدا و نرمش و انعطاف صدا، چگونه صحیح حرف زدن بازیگر در یک اجرای نمایشی، شناخت و کار بر روی متون متنوع پارسی و چگونه خواندن آن توسط بازیگر، شناخت دستگاهای موسیقی و سلفژ و در پایان رسیدن به قدرت و اعتماد به نفس صحیح و کامل حرف زدن کار می شود.

مدرس این کارگاه در هر سه ترم آقای کیومرث مرادی است

ظرفيتِ كارگاه : ١۷ نفر

مدت زمانِ كارگاه : ١۶ جلسه دوساعته و دو روز درهفته است.

بازیگران چگونه به احساس شخصیت دست پیدا می کنند؟ چطور احساس را خلق کرده و آن را در خود پرورش می دهند؟ احساس چه تفاوت هایی با هیجان و احساس های کاذب دارد؟ چرا بازیگران به جای خلق احساس مدام دچار چالش وانمود کردن هستند؟ چرا بازیگران به جای زندگی در احساس شخصیت ادای احساسات یک شخصیت را بازی می کنند؟ فرایند شناخت و بسط و گسترش و رسیدن به درک عمیق احساسات یک شخصیت چیست؟

کارگاه تربیت حس قصد دارد تا بازیگر را به فرایند باور و کشف و خلق احساس شخصیت هایی که او قصد اجرا آن را دارد برساند. هدف اصلی و مهم این کارگاه نگاه ویژه و عملی به علم روانشناسی و درک عمیق احساس انسان ها و چگونه بسط دادن آن در هنگام بازی بازیگر است تا او بتواند هر چه بیشتر بر روی صحنه باور پذیر زیست کند و شخصیت را به لحاظ حسی تاثیر گذار تر ارایه کند.

این کارگاه در ادامه کارگاه های تخصصی دیگر این مجموعه همچون کارگاه تخصصی کوین اسپیسی برگزار می شود. کارگاه در ۱۲ جلسه دو ساعته برگزار می شود.

ظرفیت کارگاه:۱۸ نفر

مدرس این کارگاه آقای کیومرث مرادی است.